| Product Name | Tuya Zigbee Smart Lock |
|---|---|
| Network | Wifi |
| Material | Aluminum Alloy |
| Application | Apartment,home |
| Color | Black |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | ELA |
| Model Number | E-551 |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Working Voltage | 4.5~6V |
| Door Type | Glass Door, Wood Door, Steel Door, Stainless Steel Door |
|---|---|
| Data Storage Options | Cloud |
| Network | Wifi |
| Product Name | Smart Door Lock Fingerprint |
| Application | Hotel, Apartments, Office, School, Government Etc |
| Name | Residential Fingerprint Lock |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Door Thickness | 38-70mm |
| Unlock Method | Semiconductor Fingerprint + MFcard + Password + Key +TUYA |
| Power Supply | 4 AA Battery |
| Product Name | Finger Print Smart Lock |
|---|---|
| Application | Apartment\home |
| Suitable For | Widely Usage |
| Unlock Way | Fingerprint + Password + Card + Key |
| Door Thickness | 40-120mm |
| Door Type | Wood Door, Steel Door, Stainless Steel Door, Aluminum Door, Brass Door |
|---|---|
| Unlock Way | 3D Face+APP+Fingerprint+Password+IC Card+Key |
| Optional Features | 3D Face/Cat's Eye |
| Optional Network | WiFi |
| APP | Tuya Smart App |
| Product Name | Tuya Fingerprint Lock |
|---|---|
| Door Type | Glass Door, Wood Door, Steel Door, Stainless Steel Door, Aluminum Door |
| Data Storage Options | Cloud |
| Network | Wifi |
| Application | Apartment\home |
| Data Storage Options | Cloud |
|---|---|
| Network | Wifi |
| Material | Aluminum Alloy |
| Application | Apartment/home |
| Door Type | Glass Door, Wood Door, Steel Door, Stainless Steel Door, Aluminum Door |
| Name | Bluetooth Smart Door Lock |
|---|---|
| Data Storage Options | Cloud |
| Network | Wifi |
| Material | Aluminum Alloy |
| Application | Apartment,home |
| Door Type | Glass Door, Wood Door, Steel Door, Stainless Steel Door, Aluminum Door |
|---|---|
| Network | Wifi |
| Material | Aluminum Alloy |
| Application | Apartment,Home |
| Color | Black |